خرید میعانات گازی

اطلاعیه-عرضه-میعانات-گازی

تامین میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی

نام تولیدکنندهشرکت مجتمع گاز پارس جنوبی
تاریخ تحویل۱۴۰۰/۰۷/۲۰
نام تجاری کالامیعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی در رینگ بین الملل
حجم عرضه۲۰,۰۰۰  تُـن
نوع معاملهنقدی
قیمت پایهتن ۴۲۸.۰۰۰۰  دلار ( سنا – مطابق مکانیزم مصوب هیئت مدیره بورس انرژی ایران )
بسته بندیفله / بار پایه
بازار هدفبین الملل
حداقل حجم خرید۱۰۰
ضریب حجمی۱۰۰
محل تحویلتحویل کالا به حمل کننده در مبدا
شرایط پرداخت** میعانات گازی پارس جنوبی به صورت زمینی از عسلویه ( درب کارخانه) ** * حداقل میزان خرید ۲۰۰۰ متریک تن می‌باشد و میزان کلی خرید می‌بایستی ضریبی از آن باشد* متقاضیان خرید باید پیش از انجام معامله در روز عرضه، نسبت به واریز ۶ درصد ارزش سفارش بر مبنای قیمت پایه اعلامی به عنوان پیش پرداخت به صورت ارزی یا ریالی به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (شرکت سمات) و یا تامین اعتبار مبلغ مربوطه نزد شرکت ملی نفت ایران (و یا شرکت نیکو) منوط به تایید فروشنده اقدام نمایند. نرخ تسعیر ارز بر اساس میانگین نرخ های خرید و فروش اسکناس دلار در سامانه نظار ارز (سنا) متعلق به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به آدرس اینترنتی www.sanarate.ir برای ۲ روز کاری قبل از روز عرضه جهت واریز پیش پرداخت و میانگین نرخ های خرید و فروش اسکناس دلار در سامانه مذکور یک روز قبل از معامله جهت واریز کارمزدها و ارزش معامله خواهد بود است. شیوه تسویه به صورت شرایطی و از طریق تسویه خارج از پایاپای ، بدون امکان تسویه نقدی و صرفا ارزی می‌باشد.

میعانات گازی

میعانات گازی – طبیعی که مایعات گاز طبیعی نیز نامیده می شود ، مخلوطی با چگالی کم از مایعات هیدروکربنی است که به عنوان اجزای گازی در گاز طبیعی خام تولید شده از بسیاری از میادین گاز طبیعی وجود دارد. برخی از گونه های گاز موجود در گاز طبیعی خام در صورت کاهش دما در یک فشار تنظیم شده به زیر دمای نقطه شبنم هیدروکربن ، به حالت مایع متراکم می شوند.

برای مطالعه بیشتر درباره میعانات گازی به مقاله اطلاعات و معرفی میعانات گازی ( Condensate ) مراجعه کنید.

پروسیجر فروش میعانات گازی

  • واریز ۱۰ % ارزش معامله به عنوان پیش پرداخت ، حداکثر یک ساعت قبل از شروع عرضه الزامی است .
  • وجه پیش پرداخت ریالی پس از تسویه نهایی با کسر کارمزد های قانونی به حساب معرفی شده توسط مشتری عودت داده می شود .
  • نرخ تسعیر ارز بر اساس میانگین نرخ‌های خرید و فروش اسکناس دلار در سامانه نظارت ارز سنا متعلق به بانک جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
  • دوروز کاری قبل از عرضه جهت واریز پیش پرداخت و میانگین نرخ های خرید و فروش روزانه اسکناس دلار در سامانه مذکور جهت محصابه کارمزها و ارزش معامله قرار خواهد گرفت.
  • تسویه به صورت اسناد خارج از پایاپای بوده و امکان تسویه به صورت نقدی وجود نداشته  و تسویه صرفا به صورت ارزی به عهده خریدار است.
  • صادرات تنها از طریق مرزهای مجاز گمرکی انجام می شود و اعلام مقصد درخواستی صادرات توسط خریدار الزامی است.
  • درصورت درخواست خریدار و اخذ تاییدیه پالایشگاه و انعقاد قرارداد پیشنهادی پالایشگاه در خصوص کالای خریداری شده امکان اظهار در بنادر جنوبی کشور با رعایت کلیه شرایط قانون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز توسط خریدار نیز وجود دارد.
  • اخذ کلیه مجوزات گمرکی لازم در مقصد به عهده خریدار می باشد.
  • نرخ ارز جهت واریز پیش پرداخت :میانگین نرخ خرید و فروش اسکناس دلر در سامانه ارز(سنا)متعلق به بانک جمهوری اسلمی ایران به آدرس اینترنتی www.sanarate.ir دو روز کاری قبل از روز عرضه میباشد.
  • نرخ ارز جهت محاسبه کارمزدها و ارزش علی الحساب معامله میانگین نرخ های خرید و فروش اسکناس دلر در سامانه نظارت ارز (سنا)یک روز کاری قبل از روز معامله می باشد. محصول خریداری شده طبق آنالیز ارائه شده توسط سازمان بورس انرژی به خریدار تحویل خواهد شد خریدار موظف است نسبت به تست فرآورده قبل از برداشت اقدام و نمونه شاهد تهیه نماید.در صورتیکه این اقدام صورت نپذیرد ، خریدار حق هیچگونه اعتراضی در خصوص آنالیز فراورده نخواهد داشت.

شرکت بین المللی کیان پترولیوم به تهیه و تامین میعانات گازی برای مصارف مختلف صنایع مبادرت نموده و با فروش میعانات گازی ضمن پاسخگویی به نیازهای مشتریان در بازارهای برون مرزی ، امکان ارائه انواع محصولات پالایشگاهی را به بازارهای داخلی و خارجی را با قیمت های رقابتی ایجاد کرده است که این نشانه پتانسیل های بالای این شرکت در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی می باشد.

از آنجایی که یکپارچگی و هماهنگی در پاسخ به نیازهای متقاضیان داخلی و بین المللی از اصول مهم شرکت کیان پترولیوم در راستای حصول به رضایتمندی متقاضیان می باشد ؛ میتوانید درخواست خرید محصولات مورد نظر خود را از طریق لینک ذیل برای ما ارسال نمایید:

فرم درخواست خرید محصول

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش ما در داخل ایران و خارج از ایران در ارتباط باشید.

دفتر ایران : ۰۰۹۸۳۵۳۵۲۲۷۵۰۰ – ۰۰۹۸۹۱۲۰۵۲۵۶۵۸

دفتر ترکیه : ۰۰۹۰۵۳۸۷۴۴۵۸۶۹

ایمیل : export@kianpetroleum.com

آنالیز میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی

منبع : سازمان بورس انرژی ایران

مقالات مرتبط