خرید-میعانات-گازی
06
مهر

خرید میعانات گازی

اطلاعیه-عرضه-میعانات-گازی

تامین میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی

نام تولیدکنندهشرکت مجتمع گاز پارس جنوبی
تاریخ تحویل1400/07/20
نام تجاری کالامیعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی در رینگ بین الملل
حجم عرضه20,000  تُـن
نوع معاملهنقدی
قیمت پایهتن 428.0000  دلار ( سنا – مطابق مکانیزم مصوب هیئت مدیره بورس انرژی ایران )
بسته بندیفله / بار پایه
بازار هدفبین الملل
حداقل حجم خرید100
ضریب حجمی100
محل تحویلتحويل کالا به حمل کننده در مبدا
شرایط پرداخت** ميعانات گازي پارس جنوبي به صورت زميني از عسلويه ( درب كارخانه) ** * حداقل ميزان خريد 2000 متريك تن مي‌باشد و ميزان كلي خريد مي‌بايستي ضريبي از آن باشد* متقاضيان خريد بايد پيش از انجام معامله در روز عرضه، نسبت به واريز 6 درصد ارزش سفارش بر مبناي قيمت پايه اعلامي به عنوان پيش پرداخت به صورت ارزي يا ريالي به حساب شركت سپرده گذاري مركزي اوراق بهادار و تسويه وجوه (شركت سمات) و يا تامين اعتبار مبلغ مربوطه نزد شركت ملي نفت ايران (و يا شركت نيكو) منوط به تاييد فروشنده اقدام نمايند. نرخ تسعير ارز بر اساس ميانگين نرخ هاي خريد و فروش اسكناس دلار در سامانه نظار ارز (سنا) متعلق به بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران به آدرس اينترنتي www.sanarate.ir براي 2 روز كاري قبل از روز عرضه جهت واريز پيش پرداخت و ميانگين نرخ هاي خريد و فروش اسكناس دلار در سامانه مذكور يك روز قبل از معامله جهت واريز كارمزدها و ارزش معامله خواهد بود است. شيوه تسويه به صورت شرايطي و از طريق تسويه خارج از پاياپاي ، بدون امكان تسويه نقدي و صرفا ارزي مي‌باشد.

میعانات گازی

میعانات گازی – طبیعی که مایعات گاز طبیعی نیز نامیده می شود ، مخلوطی با چگالی کم از مایعات هیدروکربنی است که به عنوان اجزای گازی در گاز طبیعی خام تولید شده از بسیاری از میادین گاز طبیعی وجود دارد. برخی از گونه های گاز موجود در گاز طبیعی خام در صورت کاهش دما در یک فشار تنظیم شده به زیر دمای نقطه شبنم هیدروکربن ، به حالت مایع متراکم می شوند.

برای مطالعه بیشتر درباره میعانات گازی به مقاله اطلاعات و معرفی میعانات گازی ( Condensate ) مراجعه کنید.

پروسیجر فروش میعانات گازی

  • واريز 10 % ارزش معامله به عنوان پیش پرداخت ، حداکثر یک ساعت قبل از شروع عرضه الزامي است .
  • وجه پیش پرداخت ریالی پس از تسويه نهايي با كسر كارمزد هاي قانوني به حساب معرفی شده توسط مشتری عودت داده مي شود .
  • نرخ تسعیر ارز بر اساس میانگین نرخ‌های خرید و فروش اسکناس دلار در سامانه نظارت ارز سنا متعلق به بانک جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
  • دوروز کاری قبل از عرضه جهت واریز پیش پرداخت و میانگین نرخ های خرید و فروش روزانه اسکناس دلار در سامانه مذکور جهت محصابه کارمزها و ارزش معامله قرار خواهد گرفت.
  • تسویه به صورت اسناد خارج از پایاپای بوده و امکان تسویه به صورت نقدی وجود نداشته  و تسویه صرفا به صورت ارزي به عهده خريدار است.
  • صادرات تنها از طريق مرزهاي مجاز گمركي انجام مي شود و اعلام مقصد درخواستی صادرات توسط خريدار الزامي است.
  • درصورت درخواست خریدار و اخذ تاییدیه پالایشگاه و انعقاد قرارداد پیشنهادي پالایشگاه در خصوص كالاي خریداري شده امكان اظهار در بنادر جنوبي كشور با رعایت كلیه شرایط قانون ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز توسط خریدار نیز وجود دارد.
  • اخذ کلیه مجوزات گمركي لازم در مقصد به عهده خريدار مي باشد.
  • نرخ ارز جهت واريز پیش پرداخت :میانگین نرخ خريد و فروش اسكناس دلر در سامانه ارز(سنا)متعلق به بانك جمهوري اسلمي ايران به آدرس اينترنتي www.sanarate.ir دو روز كاري قبل از روز عرضه میباشد.
  • نرخ ارز جهت محاسبه كارمزدها و ارزش علي الحساب معامله میانگین نرخ هاي خريد و فروش اسكناس دلر در سامانه نظارت ارز (سنا)يك روز كاري قبل از روز معامله مي باشد. محصول خريداري شده طبق آنالیز ارائه شده توسط سازمان بورس انرژی به خريدار تحويل خواهد شد خريدار موظف است نسبت به تست فرآورده قبل از برداشت اقدام و نمونه شاهد تهیه نمايد.در صورتیكه اين اقدام صورت نپذيرد ، خريدار حق هیچگونه اعتراضي در خصوص آنالیز فراورده نخواهد داشت.

شرکت بین المللی کیان پترولیوم به تهیه و تامین میعانات گازی برای مصارف مختلف صنایع مبادرت نموده و با فروش میعانات گازی ضمن پاسخگویی به نیازهای مشتریان در بازارهای برون مرزی ، امکان ارائه انواع محصولات پالایشگاهی را به بازارهای داخلی و خارجی را با قیمت های رقابتی ایجاد کرده است که این نشانه پتانسیل های بالای این شرکت در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی می باشد.

از آنجایی که یکپارچگی و هماهنگی در پاسخ به نیازهای متقاضیان داخلی و بین المللی از اصول مهم شرکت کیان پترولیوم در راستای حصول به رضایتمندی متقاضیان می باشد ؛ میتوانید درخواست خرید محصولات مورد نظر خود را از طریق لینک ذیل برای ما ارسال نمایید:

فرم درخواست خرید محصول

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش ما در داخل ایران و خارج از ایران در ارتباط باشید.

دفتر ایران : 00983535227500 – 00989120525658

دفتر ترکیه : 00905387445869

ایمیل : export@kianpetroleum.com

آنالیز میعانات گازی مجتمع گاز پارس جنوبی

منبع : سازمان بورس انرژی ایران