دستورالعمل-صنعت-انرژی-جهانی
14
بهمن

اخبار جدید از دستورالعمل های حفاظت از صنعت انرژی جهانی ( نفت و گاز )

دستورالعمل-صنعت-انرژی-جهانی

گرگ ابوت ، فرماندار تگزاس ، این هفته به صورت رسمی بیان داشت كه دستورالعمل‌های مربوط به حفاظت از صنعت انرژي جهانی ( نفت‌ و گاز ) تگزاس در برابر هجوم فدرال را صادر كرده است.

بر اساس این ابلاغیه ، اقای ابوت به هر سازمان ایالتی و خصوصی فعال در زمینه انرژی دستور تا از تمام اختیارات و ابزارهای قانونی خود برای به چالش كشیدن و مقاومت در برابر هرگونه اقدام فدرال دریغ نکنند.
فدرال آمریکا اواخر تصمیماتی در مورد حفاری در زمین‌های دولتی و چاه‌های نفتی دارد که به نظر منتقدان و البته فرماندار تگزاس با مسیر رو به رشد صنعت نفت و گاز مشکلی ندارد.

دستورالعمل صنعت انرژی جهانی

وی افزود: “این دستورالعمل اجرایی جایگزین کلیه دستورات قبلی صادر شده می‌باشد و ضرورت اجرایی دارد.
در نتیجه تغییر در آن امکان ندارد مگر اینکه توسط فرماندار اصلاح ، لغو یا جایگزین شود.

ابوت همچنین اظهار داشت که صنعت انرژی برای ادامه رشد اقتصادی در ایالت تگزاس مهره‌ای حیاتی است. به دلیل اینکه با رونق این صنعت٫ صدها هزار کارگر و مهندس تگزاسی می‌توانند استخدام شوند و میلیاردها دلار گردش مالی و مالیات برای این ایالت فراهم سازد. فرماندار در ادامه خاطر نشان كرد كه شرط ادامه موفقيت صنعت انرژي در ایالت تگزاس به بهبودي جهانی و خلاصی از بیماری covid-19 بستگی دارد.
چه در تگزاس و چه در سراسر كشور آمریکا و دیگر قاره‌ها.
باید در اینجا به این نکته توجه کنیم که تگزاس یکی از نقاط مهم برای ایالت متحده در صنعت انرژی می‌باشد.

رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن ، با امضای دستورالعمل‌هایی که مجوز خط لوله keystone را لغو کرد.
و اینکه به اصطلاح دیدگاه خود را نسبت به صنعت انرژی نشان داد.

هفته گذشته بایدن اهداف ایده‌آل ‌گرا و دوراندیشی را تعیین کرده است تا به همه اطمینان دهد که آمریکا و جهان می‌توانند خواسته‌ها و نیازهای مهم و فوری بحران آب و هوا را برآورده کنند.

این توافق نامه در ظاهر و بندهای خود به نوعی کارگران و مشاغل آمریکایی را به سمت یک انقلاب انرژی پاک هدایت می‌کند
از پیش‌بینی‌ها برآورد می‌شود که بخش تامین برق امریکا بدون آلودگی تا سال 2035 قابل دستیابی می‌باشد.
بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، در سخنان خود درست قبل از امضای اقدامات اجرایی در زمینه مقابله با تغییرات آب و هوا گفت: “زمان عمل کم است و باید جسور باشیم”.

وی پیش از اعلام دستور اجرایی ابوت ، میزگردی با حضور کارگران ، رهبران و مدافعان انرژی در اودسا ، تگزاس برگزار کرد که چگونه دولت می تواند به حمایت از صنعت انرژی و کارگرانش ادامه دهد و آینده ای مرفه‌تر برای تگزاس تضمین کند.

ابوت در سال 2014 به عنوان چهل و هشتمین فرماندار تگزاس انتخاب شد.