خرید-متانول-بوشهر
03
شهریور

خرید متانول بوشهر

اطلاعیه-عرضه-متانول-در-رینگ-بین-الملل

تامین متانول شرکت پتروشیمی بوشهر

نام تولیدکنندهشرکت پتروشیمی بوشهر
تاریخ تحویل1400/07/18
نام تجاری کالامتانول پتروشیمی بوشهر در رینگ بین الملل
حجم عرضه40,000 تُـن
نوع معاملهکشف پریمیوم
قیمت پایهتن 0.0000 پریمیوم دلاری ( سنا – مطابق مکانیزم مصوب هیئت مدیره بورس انرژی ایران )
بسته بندیفله / بار پایه
بازار هدفبین الملل
حداقل حجم خرید25
ضریب حجمی25
محل تحویلCFR چین
شرایط پرداختتسويه بصورت اسناد خارج از پاياپاي بوده و امکان تسويه نقدي وجود ندارد. تحويل کالا به صورت CFR بوده و مقاصد حمل بنادر جنوب و ميانه چين (jiangyin) مي‌باشد .حداقل مقدار خريد براي هر خريدار 40000 تن مي‌باشد. خريداران مي‌بايست 10% پيش پرداخت خريد را قبل از شروع عرضه پرداخت نمايند. مبناي پيش پرداخت 384 دلار مي‌باشد .نرخ تسعير ارز بر اساس ميانگين نرخ هاي خريد و فروش اسکناس دلار در سامانه نظارت ارز (سنا) متعلق به بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران به آدرس اينترنتي www.sanarate.ir دو روز کاري قبل از عرضه جهت واريز پيش پرداخت و ميانگين نرخ هاي خريد و فروش اسکناس دلار در سامانه مذکور در روز کاري قبل از معامله جهت محاسبه کارمزدها و ارزش علي الحساب معامله قرار خواهد گرفت.

متانول

متانول به نام متیل الکل و الکل چوب هم شناخته می شود و مایعی سبک ، فرار ، بدون رنگ و قابل اشتعال است. متانول یک ترکیب شیمیایی با فرمول CH3OH بوده و ساده ترین  نوع الکل است. در اثر سوختن در هوا دی اکسید کربن و آب تولید می کند و با شعله ای تقریبا بی رنگ می سوزد. این ترکیب از متابولیسم غیر هوازی گونه های زیادی از باکتری ها تولید می‌شود. 

در نتیجه مقدار اندکی از بخار متانول در جو وجود دارد. متانول موجود در اتمسفر بعد از گذشت چند روز توسط اکسیژن و نور خورشید به  CO2 اکسید می‌شود.

امروزه گاز مورد نظر برای تولید متانول مانند گذشته از زغال بدست نمی آید ، بلکه از واکنش متان موجود در گازهای طبیعی تحت فشار ملایم 10 – 20 اتمسفر و دمای 850 درجه سانتی گراد با بخار آب و در مجاورت کاتالیزور نیکل تولید می شود. CO و H2 تولید شده تحت تاثیر کاتالیزوری که مخلوطی از مس و اکسید روی و آلومینیوم است، واکنش داده و متانول ایجاد می‌کنند. این واکنش در فشار 100 – 50 اتمسفر و دمای 250 درجه سانتی گراد صورت می‌گیرد.

مقاله پیشنهادی : معرفی متانول و مصارف آن

پروسیجر فروش متانول

  • واريز 10 % ارزش معامله به عنوان پیش پرداخت ، حداکثر یک ساعت قبل از شروع عرضه الزامي است .
  • وجه پیش پرداخت ریالی پس از تسويه نهايي با كسر كارمزد هاي قانوني به حساب معرفی شده توسط مشتری عودت داده مي شود .
  • نرخ تسعیر ارز بر اساس میانگین نرخ‌های خرید و فروش اسکناس دلار در سامانه نظارت ارز سنا متعلق به بانک جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
  • دو روز کاری قبل از عرضه جهت واریز پیش پرداخت و میانگین نرخ های خرید و فروش روزانه اسکناس دلار در سامانه مذکور جهت محاسبه کارمزدها و ارزش معامله قرار خواهد گرفت.
  • تسویه به صورت اسناد خارج از پایاپای بوده و امکان تسویه به صورت نقدی وجود نداشته  و تسویه صرفا به صورت ارزي به عهده خريدار است .
  • صادرات تنها از طريق مرزهاي مجاز گمركي انجام مي شود و اعلام مقصد درخواستی صادرات توسط خريدار الزامي است.
  • اخذ کلیه مجوزات گمركي لازم در مقصد به عهده خريدار مي باشد.
  • نرخ ارز جهت واريز پیش پرداخت : میانگین نرخ خريد و فروش اسكناس دلار در سامانه ارز (سنا) متعلق به بانك جمهوري اسلامي ايران به آدرس اينترنتي www.sanarate.ir دو روز كاري قبل از روز عرضه می‌باشد.

شرکت بین المللی کیان پترولیوم ، نماینده شرکت Kian Group در ترکیه ، به تهیه و تامین متانول برای مصارف مختلف صنایع مبادرت نموده و با فروش متانول در رینگ بین الملل بورس انرژی ضمن پاسخگویی به نیازهای مشتریان در بازارهای برون مرزی ، امکان ارائه انواع محصولات پالایشگاهی را به بازارهای داخلی و خارجی را با قیمت های رقابتی ایجاد کرده است که این نشانه پتانسیل های بالای این شرکت در حوزه نفت ، گاز و پتروشیمی می‌باشد.

از آنجایی که یکپارچگی و هماهنگی در پاسخ به نیازهای متقاضیان داخلی و بین المللی از اصول مهم شرکت کیان پترولیوم در راستای حصول به رضایتمندی متقاضیان می باشد ؛ میتوانید درخواست خرید محصولات مورد نظر خود را از طریق لینک ذیل برای ما ارسال نمایید:

فرم درخواست خرید محصول

برای کسب اطلاعات بیشتر از آخرین و جدیدترین اطلاعیه عرضه ها با کارشناسان فروش ما در داخل ایران و خارج از ایران در ارتباط باشید.

دفتر ایران : 00983535227500 – 00989120525658

دفتر ترکیه : 00905387445869

ایمیل : export@kianpetroleum.com

منبع : سازمان بورس انرژی ایران