خرید متانول بوشهر

اطلاعیه-عرضه-متانول-در-رینگ-بین-الملل

تامین متانول شرکت پتروشیمی بوشهر

نام تولیدکنندهشرکت پتروشیمی بوشهر
تاریخ تحویل۱۴۰۰/۰۷/۱۸
نام تجاری کالامتانول پتروشیمی بوشهر در رینگ بین الملل
حجم عرضه۴۰,۰۰۰ تُـن
نوع معاملهکشف پریمیوم
قیمت پایهتن ۰.۰۰۰۰ پریمیوم دلاری ( سنا – مطابق مکانیزم مصوب هیئت مدیره بورس انرژی ایران )
بسته بندیفله / بار پایه
بازار هدفبین الملل
حداقل حجم خرید۲۵
ضریب حجمی۲۵
محل تحویلCFR چین
شرایط پرداختتسویه بصورت اسناد خارج از پایاپای بوده و امکان تسویه نقدی وجود ندارد. تحویل کالا به صورت CFR بوده و مقاصد حمل بنادر جنوب و میانه چین (jiangyin) می‌باشد .حداقل مقدار خرید برای هر خریدار ۴۰۰۰۰ تن می‌باشد. خریداران می‌بایست ۱۰% پیش پرداخت خرید را قبل از شروع عرضه پرداخت نمایند. مبنای پیش پرداخت ۳۸۴ دلار می‌باشد .نرخ تسعیر ارز بر اساس میانگین نرخ های خرید و فروش اسکناس دلار در سامانه نظارت ارز (سنا) متعلق به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به آدرس اینترنتی www.sanarate.ir دو روز کاری قبل از عرضه جهت واریز پیش پرداخت و میانگین نرخ های خرید و فروش اسکناس دلار در سامانه مذکور در روز کاری قبل از معامله جهت محاسبه کارمزدها و ارزش علی الحساب معامله قرار خواهد گرفت.

متانول

متانول به نام متیل الکل و الکل چوب هم شناخته می شود و مایعی سبک ، فرار ، بدون رنگ و قابل اشتعال است. متانول یک ترکیب شیمیایی با فرمول CH3OH بوده و ساده ترین  نوع الکل است. در اثر سوختن در هوا دی اکسید کربن و آب تولید می کند و با شعله ای تقریبا بی رنگ می سوزد. این ترکیب از متابولیسم غیر هوازی گونه های زیادی از باکتری ها تولید می‌شود. 

در نتیجه مقدار اندکی از بخار متانول در جو وجود دارد. متانول موجود در اتمسفر بعد از گذشت چند روز توسط اکسیژن و نور خورشید به  CO2 اکسید می‌شود.

امروزه گاز مورد نظر برای تولید متانول مانند گذشته از زغال بدست نمی آید ، بلکه از واکنش متان موجود در گازهای طبیعی تحت فشار ملایم ۱۰ – ۲۰ اتمسفر و دمای ۸۵۰ درجه سانتی گراد با بخار آب و در مجاورت کاتالیزور نیکل تولید می شود. CO و H2 تولید شده تحت تاثیر کاتالیزوری که مخلوطی از مس و اکسید روی و آلومینیوم است، واکنش داده و متانول ایجاد می‌کنند. این واکنش در فشار ۱۰۰ – ۵۰ اتمسفر و دمای ۲۵۰ درجه سانتی گراد صورت می‌گیرد.

مقاله پیشنهادی : معرفی متانول و مصارف آن

پروسیجر فروش متانول

  • واریز ۱۰ % ارزش معامله به عنوان پیش پرداخت ، حداکثر یک ساعت قبل از شروع عرضه الزامی است .
  • وجه پیش پرداخت ریالی پس از تسویه نهایی با کسر کارمزد های قانونی به حساب معرفی شده توسط مشتری عودت داده می شود .
  • نرخ تسعیر ارز بر اساس میانگین نرخ‌های خرید و فروش اسکناس دلار در سامانه نظارت ارز سنا متعلق به بانک جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
  • دو روز کاری قبل از عرضه جهت واریز پیش پرداخت و میانگین نرخ های خرید و فروش روزانه اسکناس دلار در سامانه مذکور جهت محاسبه کارمزدها و ارزش معامله قرار خواهد گرفت.
  • تسویه به صورت اسناد خارج از پایاپای بوده و امکان تسویه به صورت نقدی وجود نداشته  و تسویه صرفا به صورت ارزی به عهده خریدار است .
  • صادرات تنها از طریق مرزهای مجاز گمرکی انجام می شود و اعلام مقصد درخواستی صادرات توسط خریدار الزامی است.
  • اخذ کلیه مجوزات گمرکی لازم در مقصد به عهده خریدار می باشد.
  • نرخ ارز جهت واریز پیش پرداخت : میانگین نرخ خرید و فروش اسکناس دلار در سامانه ارز (سنا) متعلق به بانک جمهوری اسلامی ایران به آدرس اینترنتی www.sanarate.ir دو روز کاری قبل از روز عرضه می‌باشد.

شرکت بین المللی کیان پترولیوم ، نماینده شرکت Kian Group در ترکیه ، به تهیه و تامین متانول برای مصارف مختلف صنایع مبادرت نموده و با فروش متانول در رینگ بین الملل بورس انرژی ضمن پاسخگویی به نیازهای مشتریان در بازارهای برون مرزی ، امکان ارائه انواع محصولات پالایشگاهی را به بازارهای داخلی و خارجی را با قیمت های رقابتی ایجاد کرده است که این نشانه پتانسیل های بالای این شرکت در حوزه نفت ، گاز و پتروشیمی می‌باشد.

از آنجایی که یکپارچگی و هماهنگی در پاسخ به نیازهای متقاضیان داخلی و بین المللی از اصول مهم شرکت کیان پترولیوم در راستای حصول به رضایتمندی متقاضیان می باشد ؛ میتوانید درخواست خرید محصولات مورد نظر خود را از طریق لینک ذیل برای ما ارسال نمایید:

فرم درخواست خرید محصول

برای کسب اطلاعات بیشتر از آخرین و جدیدترین اطلاعیه عرضه ها با کارشناسان فروش ما در داخل ایران و خارج از ایران در ارتباط باشید.

دفتر ایران : ۰۰۹۸۳۵۳۵۲۲۷۵۰۰ – ۰۰۹۸۹۱۲۰۵۲۵۶۵۸

دفتر ترکیه : ۰۰۹۰۵۳۸۷۴۴۵۸۶۹

ایمیل : export@kianpetroleum.com

منبع : سازمان بورس انرژی ایران

مقالات مرتبط