در مورد پارافین مایع بیشتر بدانید.

پارافین مایع یا روغن معدنی سفید

پارافین مایع از روغنهای معدنی پارافینی بی رنگ و بی بو بسیار تصفیه شده است. اینها از روغن های پایه پایه پارافینیک تهیه شده اند. روغنهای سفید محصولی بیولوژیکی پایدار و بدون تحمل سطح حمایت از باکتریهای بیماری زا هستند. کاملاً عاری از هیدروکربن های معطر و دارای خاصیت روغن کاری و عایق بندی بالا است. روغن های سفید برای تولید خامه ، لوسیون ، روان کننده ها ، روغن کودک ، روغن مو و سایر محصولات متفاوت استفاده می کند. روغن معدنی سفید در مواد آرایشی و دارویی ، مواد غذایی ، پلاستیک ، پلیمر و خودرو به عنوان مواد اولیه ضروری مورد استفاده قرار می گیرد.

پارافین مایع

دو نوع متفاوت پارافین مایع وجود دارد که طبعا با هم متفاوت هستند. هرکدام از این انواع در صنایع و حوزه های مختلف کاربردهای مختلف دارند. یکی از اشکال پارافین مایع، نسخه به شدت پالایش شده نفت سفید است که از آن به عنوان سوخت استفاده می شود. دیگری نسخه به شدت پالایش شده نفت و روغن های معدنی است که کاربردهای فراوانی از قبیل کاربرد در ساخت لوازم آرایشی و دارویی است.

پارافین مایع به عنوان یک سوخت

یکی از اصلی ترین مصارف پارافین مایع،به عنوان سوخت است. پارافین مایع شکل بسیار پالایش و تقطیرشده نفت سفید می باشد که میتوانیم از آن به عنوان سوخت چراغها و سایر دستگاه ها استفاده کنیم. این سوخت به هنگام سوختن دود یا بویی تولید نمی کند و همین امر مهم سبب می شود تا سوخت بسیار مطبوع تر و جذاب تری از نفت سفید پالایش نشده باشد.

مصارف صنعتی به خصوص استفاده در صنعت منسوجات

در کارگاه ها و امور صنعتی ازپارافین مایع معمولا به عنوان چرب کننده استفاده می کنند ؛ می توان از آن برای چرب کردن تیغه هایی که مخصوص بریدن کاغذ هستند استفاده کرد. معمولا جزئی از ترکیبات فیلترهای هوا هستند، به خصوص فیلترهای هوایی که برای کار کردن زیر آب ساخته شده اند. همچنین می توانیم از پارافین مایع به عنوان مایع هیدرولیک دستگاه ها و ماشین آلات استفاده کنیم.

مقالات مرتبط