محموله-سوخت-توقیفی-ونزوئلا-kianpetroleum
19
شهریور

محموله سوخت توقیفی ونزوئلا چند روز دیگر به تگزاس می‌رسد

محموله-سوخت-توقیفی-ونزوئلا-kianpetroleum
محموله-سوخت-توقیفی-ونزوئلا-kianpetroleum

محموله سوخت توقیفی ونزوئلا چند روز دیگر به تگزاس می‌رسد

وزارت دادگستری آمریکا در ماه اوت اعلام کرد ۱.۱۲ میلیون بشکه از بنزینی را که به سمت ونزوئلا می رفته توقیف کرده است و حالا این محموله توسط دو نفتکش طی چند روز آینده به تگزاس می رسد.

به نقل از رویترز، آمریکا ماه گذشته یک محموله سوخت ونزوئلا را که از ایران خریداری کرده بود توقیف کرد و حالا این محموله توسط دو نفتکش طی چند روز آینده به تگزاس می رسد. این اقدام بخشی از تلاش‌های واشنگتن برای مختل کردن تجارت بین کاراکاس و تهران است.

 وزارت دادگستری آمریکا در ماه اوت اعلام کرد ۱.۱۲ میلیون بشکه از بنزینی را که به سمت ونزوئلا می رفته توقیف کرده است. انتظار می رود اولین محموله سوخت با یک نفتکش دارای پرچم لیبریا با نام یوروفورس در ۲۴ ساعت آینده به تگزاس برسد. طبق اطلاعات رفینیتیو ایکون، مقصد این نفتکش بندر گالوستون آمریکا اعلام شده است.

محموله دوم با نفتکش «مارسک پراگرس» و پرچم سنگاپور در ۱۹ سپتامبر به بندر هوستون می رسد.

اطلاعات رفینیتیو ایکون نشان می دهد نفتکش مارسک پراگرس از طریق انتقال کشتی به کشتی در خارج از بندر ماداگاسکار در اواخر جولای بارگیری کرده و نفتکش یورو فورس فرستنده خود را پس از ترک بندر فجیره در امارات متحده عربی روشن کرده است. این نفتکش مقصد اولیه خود را ترینیداد اعلام کرد و بعد آن را به جامائیکا و حالا گالوستون تغییر داده است.

وزارت دادگستری آمریکا اظهار نظری در این مورد نکرده و اعلام کرده است قصد دارد این سوخت را به مزایده گذاشته و درآمد حاصل از آن را به قربانیان ادعایی حملات تروریستی اختصاص دهد.

سوخت چیست؟

سوخت ماده‌ای است که در اثر تغییرات (معمولاً شیمیائی) تولید انرژی مفید می‌کند که بعداً می‌تواند تبدیل به انرژی مکانیکی شود. این تغییرات معمولاً با سوختن (یعنی ترکیب با اکسیژن) همراه است. فرایندهای مورد استفاده برای تبدیل سوخت به انرژی عبارتند از: واکنش‌های شیمیایی مختلف و گرمازا واکنش‌های هسته‌ای مانند شکافت هسته‌ای یا گداخت هسته‌ای. هیدروکربن‌ها تا حد زیادی شایع‌ترین منبع سوخت مورد استفاده توسط انسان است، اما در بسیاری از موارد فلزات رادیو اکتیو نیز استفاده می‌شوند.