شرکت کیان پترولیوم اولین شرکت تخصصی بین المللی در صنعت پتروشیمی باارائه اخبار رسمی و مقالات علمی معتبر درزمینه پتروشیمی پلیمر و لاستیک فعالیت دارد.

شرکت کیان پترولیوم دارای چندین واحد تولیدی و بازرگانی زیرمجموعه و تحت قرارداد در استان یزد و سایر شهرهای کشور است، که درزمینه تولید و تامین انواع مشتقات نفت، گاز، پتروشیمی، شیمیایی و پالایشگاهی اللخصوص هیدروکربن سنگین، هیدروکربن سبک، وایت اسپریت، وایت اویل و… بمنظور تامین نیاز های مشتریان بصورت بلند مدت فعالیت داشته که این نشانگر آینده نگری و حصول اطمینان از تأمین با کیفیت و مستمر در قراردادهای بلند مدت شرکت کیان پترولیوم با مشتریان گرامی میباشد.

فرآورده های لاستیک

 • 1.کائوچو طبیعی:

 • لاستیک طبیعی (Natural rubber‎) که هند (India rubber‎) یا کائوچو ( caoutchouc‎) نیز نامیده می‌شود در ابتدای تولید از پلیمرهایی از ترکیب آلی ایزوپرن با ناخالصی‌های جزئی از سایر ترکیبات آلی به همراه آب تشکل شده‌است. تایلند،مالزی و اندونزی کشورهای پیشرو در تولید لاستیک هستند. اشکال مختلف پلی ایزوپرن به عنوان لاستیک طبیعی والاستومرها به لاستیک مصنوعی شناخته می شوند.
  RSS-1
  RSS-2
  SMR 10لاستیک
  SMR 20
  STR 5
  STR 10
  STR 20

  2.کائوچو مصنوعی:

 • پلیمرهایی که در مولکول آنها ،گروههای عاملی فعال یافت می‌شود، می‌توانند در واکنش‌های شیمیایی شرکت نمایید. این نوع واکنش‌های شیمیایی، خصوصیات پلیمر را در جهت دلخواه تغییر داده و امکان سنتز پلیمرهای جدید را فراهم سازند. کائوچوی طبیعی در شیره درختی به نام هوا (Hevea) وجود دارد و از پلیمر شدن هیدروکربنی به نام ایزوپرن بوجود می‌آید ، این پلیمر یک لاستیک است.
  یعنی اگر از این پلیمرها توپی درست کنیم و به زمین بزنیم، ساعتها طول می‌کشد که مستقر شود. پس نمی‌توان از آن ، تایر ماشین درست کرد. بنابراین باید از آن یک پلیمر مشبک درست کنیم و از الاستیسیته آن بکاهیم. برای این کار ، کائوچو را با گوگرد حرارت می‌دهیم. در نتیجه کائوچو را به الاستیک تبدیل می‌کنیم. حرارت دادن کائوچو با گوگرد و تولید لاستیک را اصطلاحا Volcanization می نامند که به معنای “پل زدن” و عمل پخت  است. به همین دلیل ، لاستیک حاصل را نیز “کائوچوی ولکانیزه” گویند.

  بوتیل (Butyl)
  KEP 270 لاستیک
  KEP 435
  EPDM
  BR
  NBR
  SBR SBS CBS

  3.لاتکس: (latex)، لاستیک 

 • پراکندگی پایدار (امولسیون) ذرات بسیار ریز پلیمر در یک محلول آبی است. این مایع در طبیعت یافت می‌شود اما نوع مصنوعی آن را می‌توان با پلیمریزاسیون یک مونومر مثل استایرن که با ماده فعال سطحی امولسیون‌شده ساخت.
  لاتکس (Latex)
  استایرن منومر (Styren Monomer)