سنگ-آهن-چیست؟
01
دی

سنگ آهن چیست؟

سنگ-آهن-چیست؟

سنگ آهن ، یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین مواد معدنی موجود می باشد که می توان آن را در موارد مختلفی مورد استفاده قرار داد.

آهن چهارمین عنصر موجود در پوسته زمین می باشد ، که میزان آن در پوسته زمین حدود 5 درصد می باشد و سنگ هایی که پیش از 20 درصد آهن داشته باشند، سنگ معدنی آهن نامیده می شوند.

استخراج فلز آهن از سنگ آهن با یک عمل شیمیایی انجام می پذیرد.

این عمل شیمیایی به این معنی می باشد که سنگ های اکسیدی آهن توسط، کربن احیا می شود و بدین ترتیب عنصر آهن آزاد می‌گردد.

قرن‌ها از زغال چوب به منظور احیا بهره گرفته می شد ولی در اولین قرن نوزدهم از کک به جای آن بهره گرفته شود.

کک به عنوان مهم ترین سوخت کوره بلند مورد استفاده قرار می گیرد.

می توان اشاره نمود که به منظور دستیابی به یک تن آهن خام به حدود 3 تا 5.1 تن سنگ آهن، 900 تا 1000 کیلوگرم کک و 5 تا 6 تن هوا نیاز خواهد بود.

سنگ آهن ، به عنوان ماده گداز آور در کوره های بلند نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امروزه با اختراع ماشین و وارد نمودن هوای تحت فشار به کوره، ارتفاع و قطر کوره افزایش داده می شود و کوره های بلند جدید از ورقه های آهنی که روی ستون‌هایی استوار شده و ارتفاع بدنه کوره در حدود 30 متر می باشد ، ساخته می‌شود.

مقاله پیشنهادی : بزرگترین تولیدکنندگان فولاد ایران

اشکال مختلف سنگ آهن

سنگ آهن ، به اشکال مختلفی در بازار عرضه می‌شود تا تمام صنایع بتوانند مطابق با نیاز خود این ماده معدنی را تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

دانه بندی شده

سنگ‌آهن دانه‌ بندی شده یک نمونه از سنگ آهنی است که به دلیل خاصیت احیاپذیری کم در سال‌های اخیر استفاده از آن کاهش یافته است.


کلوخه

متداول‌ترین روش استفاده از سنگ آهن، به حالت کلوخه است.
به طور کلی در هر سال معادل 700 میلیون تن کلوخه تولید می‌شود و از آن در صنایع تولید آهن و فولاد بهره گرفته می‌شود.


گندله

در حال حاضر 300 میلیون تن گندله تولید می‌شود که 80 درصد از آن در کوره بلند مورد استفاده قرار می‌گیرد و 20 درصد باقی مانده نیز برای احیای مستقیم کاربرد دارد.

انواع سنگ آهن

سنگ های معدنی آهن از قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای برخوردار هستند و در حدود 20 درصد آهن دارا هستند.

با ارزش‌ترین سنگ آهن‌هایی که وجود دارد، شامل سنگ آهن مگنتیت و هماتیت می باشد که مقدار آهن در آن‌ها برابر با 70 درصد خواهد بود.

از دیگر سنگ آهن های موجود نیز می توان به لیمونیت، اسپانیک، پیریت و ایلمینت اشاره نمود.

مراحل مختلف آرایش سنگ های معدنی عبارتند از خرد نمود سنگ های معدنی، دانه بندی سنگ های معدنی، پر عیار کردن سنگ های معدنی، گرفتن آب، تکلیس، اگومراسیون و مخلوط کردن مواد معدنی.

موارد مصرف سنگ آهن

سنگ آهن ماده اولیه تولید فولاد است و ۹۸ درصد استخراج شده آن در سطح جهان برای تولید فولاد به کار می‌رود.

صنایع خودرو سازی و ساخت و ساز، بخش‌های اصلی مصرف‌کننده فولاد هستند و در نتیجه میزان تقاضای فولاد این بخش‌ها بر تقاضا و قیمت آن نیز تأثیر گذار است.

تاریخچه سنگ آهن

شما ممکن است سنگ آهن را به عنوان یکی از کالاهای اساسی مورد معامله در سراسر جهان بشناسید ، اما تاریخ ما با سنگ آهن قبل از چند سال قبل از بازارهای مالی مدرن است. تا سال 3200 سال قبل از میلاد انسان ها در ظرفیت های مختلف با آهن کار می کردند. با این حال ، حدوداً 1200 سال قبل از میلاد در بین النهرین باستان بود که تولید آهن گسترده شد.

برنز در هنگام تولید سلاح ، زره پوش ، ابزار و مصالح ساختمانی قبل از این زمان ، ماده غالب انتخابی بود. برنز در واقع یک آلیاژ فلز است ، به این معنی که از دو فلز مختلف ساخته شده است. مس و قلع. متأسفانه ، مس و قلع به ندرت در نزدیکی یکدیگر یافت می شوند و بنابراین جمع آوری هر دو فلز به اندازه کافی برای ساخت برنز کار بسیار سنگینی بود. برخی از مورخان اظهار داشتند که عصر مفرغ به دلیل کمبود قلع در حدود 1300 سال قبل از میلاد در میان اختلالات تجاری به پایان رسید ، که فلزکاران را مجبور به یافتن گزینه دیگری کرد. به هر دلیلی که باشد ، آغاز تولید گسترده آهن باعث پایان دوره مفرغ و در نتیجه مطرح شدن سنگ آهن شد.

زیبایی آهن این است که فقط یک فلز است. این آلیاژ نیست و بنابراین تولید آهن در مقایسه با تولید ذوب سنگ آهن برای از بین بردن ناخالصی ها ، که یک تغییر دهنده بازی برای تولید آهن بود ، بسیار آسان بود. بنابراین ، تولید آهن به ثمر نشست و با گسترش تمدن های بزرگ طی هزاره ها همراه بود. در طول امپراتوری روم ، در طول قرون وسطی ، تا انقلاب صنعتی ، بسیار مورد استفاده قرار گرفت.

مهم ترین سهم سنگ آهن در انقلاب صنعتی

شاید مهمترین سهم سنگ آهن در طول انقلاب صنعتی در دهه 1800 بود که آهن برای تولید فولاد در مقیاس گسترده استفاده شد. اکونومیست از سنگ آهن به عنوان مهمترین کالای بعد از نفت یاد کرده و اظهار داشته است که توسعه فرآیندهای تبدیل خاک خام به فولاد یکی از “هوشمندانه ترین دستاوردهای بشریت” است.

شاید مهمترین سهم سنگ آهن در طول انقلاب صنعتی در دهه 1800 بود که آهن برای تولید فولاد در مقیاس گسترده استفاده شد. اکونومیست از سنگ آهن به عنوان مهمترین کالای بعد از نفت یاد کرده و اظهار داشته است که توسعه فرآیندهای تبدیل خاک خام به فولاد یکی از “هوشمندانه ترین دستاوردهای بشریت” است.

فولاد ، مهم ترین دلیل استخراج سنگ آهن

گرچه فولاد صدها سال قبل تولید شده بود ، اما تا دهه 1800 به کالای اصلی تبدیل نشد ، به ویژه با اختراع فرآیند بسمر که نوعی نوآوری بود که تولید انبوه فولاد را امکان پذیر می کرد. بعدها اندرو کارنگی ، سرمایه دار معروف فولاد اسکاتلندی و بنیانگذار آنچه که امروز فولاد ایالات متحده است ، با استفاده از کوره بخاری باز برای تولید فولاد در اواخر قرن نوزدهم ، روند بسمر را تکمیل کرد. از آهن هنوز هم در درجه اول برای تولید فولاد استفاده می شود. در حقیقت ، تخمین زده می شود که 98 درصد سنگ آهن استخراج شده امروز برای تولید فولاد باشد.

گذشته اخیر سنگ آهن به عنوان یک کالای کاملاً پرفراز و نشیب است. سنگ آهن نقشی اساسی در پیشبرد جنگ جهانی اول داشت زیرا صنعت آهن و فولاد برای آلزاس-لورین ، منطقه ای که در اوایل قرن 20 بین آلمان و فرانسه مورد اختلاف بود ، بسیار مهم بود. با این حال ، با جهانی شدن جهان ، دیگر به مواد منبع محلی برای ساخت فولاد نیازی نبود. ظهور حمل و نقل عمده فله ای ، با کشتی هایی که از قضا از فولاد ساخته شده بودند ، باعث شد صنعت فولاد آزاد شود زیرا سنگ آهن و زغال سنگ می توانستند از زمین های دور حمل شوند.

واردات گسترده سنگ آهن به ژاپن

پس از جنگ جهانی دوم ، بازسازی ژاپن خواستار واردات گسترده سنگ آهن از استرالیا شد ، که هنوز هم بزرگترین صادر کننده سنگ آهن در جهان است. دولت ژاپن با امضای قراردادهایی بیش از 10 سال ، تضمین کرد که استرالیا می تواند به طور مداوم سرمایه گذاری معدن را تضمین کند و سنگ آهن برای آنها فراهم کند. با این وجود ، با ورود سنگ آهن از برزیل به بازار ، سیستم قیمت یک ساله معیار برای 40 سال ادامه یافت.

اگرچه به نظر می رسد با توجه به تغییر قیمت کالاها در بازارهای امروز شگفت آور باشد ، این سیستم تا حدودی اخیر کار می کرد زیرا تولید جهانی فولاد بسیار کند رشد کرد و قیمت سنگ آهن تغییر چندانی نکرد. اوایل دهه گذشته بود که قیمت سنگ آهن شروع به کاهش کرد زیرا رشد سریع اقتصادی چین منجر به این شد که این کشور با سبقت از ژاپن به بزرگترین وارد کننده سنگ آهن تبدیل شود. با رشد تقاضا ، قیمت ها سر به فلک می کشند و عرضه پس از دهه ها سرمایه گذاری اندک قادر به تأمین تقاضا نیست.

Baosteel

سیستم معیار قدیمی که بین ژاپن و سه سازنده بزرگ فولاد ، ریو تینتو ، بی اچ پی بیلیتون و واله چکش خورده بود ، از زمانی که چین آرزو داشت خواستار نقش آفرینی شد. متأسفانه برای چین ، بزرگترین سازنده فولاد آنها ، Baosteel ، تنها 6٪ از بازار جهانی را در اختیار داشت و بنابراین قدرت چانه زنی لازم برای تأثیرگذاری در مذاکرات را نداشت. با این وجود ، سرانجام ، این سه بزرگ در سال 2010 تصمیم گرفتند که معیار را کنار بگذارند و به قراردادهای کوتاه مدت با قیمت های تعیین شده در بازار بورس بپردازند.

در سالهای اخیر با پایان یافتن چرخه فوق العاده کالاها ، که عمدتا ناشی از گسترش سریع چین بود ، پس از افزایش سرسام آور در دهه گذشته ، قیمت سنگ آهن دوباره به زمین برگشت. علاوه بر قیمت فولاد ، سلامت اقتصاد چین به شدت با قیمت سنگ آهن ارتباط دارد. از آنجا که اقتصاد چین در سال های اخیر کند شده است ، تقاضا برای سنگ آهن نیز کاهش یافته و در نتیجه قیمت ها کاهش یافته است. قیمت سنگ آهن در سال 2013 به طور متوسط ​​بیش از 130 دلار به ازای هر متر تن بود. سال گذشته به طور متوسط ​​کمی بیش از 58 دلار به ازای هر تن تن بود.

سنگ آهن چگونه تشکیل می شود؟

طبق Geology.com تقریباً تمام ذخایر اصلی سنگ آهن در سیاره ما در سنگهایی یافت می شود که حدود دو میلیارد سال پیش تشکیل شده اند. در آن زمان ، مقدار زیادی آهن محلول در اقیانوس یافت می شود که تقریبا اکسیژن محلول ندارد. تا زمانی که اولین موجودات زنده قادر به فتوسنتز بودند که سنگ آهن شروع به تشکیل رسوب کرد. از آنجایی که این ارگانیسم ها اکسیژن را در آب آزاد می کنند ، با آهن محلول ترکیب می شود که هماتیت و مگنتیت تولید می کند. این مواد معدنی سپس در کف دریا جمع شده و اکنون به عنوان سازندهای آهن نواری شناخته می شوند.

همانطور که از نامش پیداست ، سازندهای آهنی نواری یا به اختصار BIF اصطلاحی است که برای توصیف تشکیل منحصر به فرد سنگ رسوبی استفاده می شود و به صورت نوارهای نازک ظاهر می شود. رنگهای مختلف در مقابل یکدیگر قرار دارند و می توانند شبیه رنگین کمان ظاهر شوند.

سنگ آهن برای چه استفاده می شود؟

اکثریت قریب به اتفاق سنگ آهن برای تولید آهن استفاده می شود که به نوبه خود برای تولید فولاد استفاده می شود. 98 درصد سنگ آهن استخراج شده امروز برای تولید فولاد استفاده می شود. این شامل منگنه ها ، اتومبیل ها و تیرهای فولادی است که در ساخت و ساز ساختمان ها و هر مورد دیگری که آهن و فولاد مورد نیاز است استفاده می شود.

سنگ آهن چگونه استخراج و فرآوری می شود؟

سنگ آهن به طور کلی در نزدیکی سطح زمین قرار دارد و بنابراین معمولاً در معادن بزرگ روباز با استفاده از روش انفجار و حذف استخراج می شود. خاک و سنگ سطح که به آن بار سنگین نیز گفته می شود ، برای رسیدن به سنگ آهن حفر می شود. این سنگ با استفاده از مواد منفجره منفجر می شود و بقایای آن در کامیون های بزرگ تخلیه می شود که صدها تن را در خود جای می دهد. این کامیون ها سنگ را از معدن روباز خارج می کنند ، جایی که سنگ معدن معمولاً در قطارها بارگیری می شود. سپس سنگ از طریق راه آهن به کارخانه های فرآوری منتقل می شود تا آهن و در نهایت فولاد تولید شود.

چگونه آهن از سنگ آهن استخراج می شود؟

برای جدا کردن سنگ آهن از سنگ ، آن را خرد کرده و توسط آهن ربا های قدرتمند جدا می کند. سپس سنگ معدن تشکیل شده و به صورت گلوله های اندازه مرمر گرم می شود. از زغال کک برای گرم کردن کوره ها استفاده می شود که به تبدیل سنگ آهن به آهن کمک می کند. ذغال سنگ خرد شده و در کوره های محکم هوا مهر و موم شده و به مدت 12 تا 16 ساعت پخته می شود.

این امر باعث تولید سوخت جامد کربنی می شود که با گلوله های سنگ آهن در کوره بلند جمع می شود. کمی سنگ آهک برای از بین بردن هرگونه ناخالصی اضافه می شود. هوای فوق العاده گرم شده به کوره بلند به کک تبدیل شده و سنگ معدن را به آهن مذاب تبدیل می کند و به درجه بالاتر از 2700 درجه فارنهایت (1480 درجه سانتیگراد) می رسد. سپس آهن داغ مذاب را درون ملاقه های عظیم زیردریایی قرار داده و برای تولید فولاد سخت سرد به کارخانه تولید فولاد منتقل می کنند. گاهی اوقات آن را درون شمش آهن ریخته می کنند که به آن آهن خوک نیز گفته می شود ، برای استفاده بعدی یا فروش مجدد.

چه مقدار سنگ آهن در سال تولید می شود؟

طبق USGS ، در سال 2016 حدود 2230 تن سنگ آهن قابل استفاده در سطح جهان تولید شده است. استرالیا ، برزیل و چین مسئول عمده سنگ آهن تولید شده در سال هستند که تقریبا 70٪ در سال 2016 تشکیل می شود ، در حالی که استرالیا 37٪ است. سنگ آهن Seaborne ، سنگ آهنی است که برای حمل به کشورهای دیگر تولید می شود.

چه کشورهایی بیشترین ذخایر سنگ آهن را دارند؟

ذخایر سنگ آهن به عنوان ذخایر سنگ آهنی تعریف می شود که می تواند از نظر اقتصادی و عملی قابل استخراج باشد. با این حال ، این اعداد اغلب پویا هستند ، به این معنی که ممکن است با استخراج سنگ معدن یا کاهش قابلیت استخراج ، اعداد تغییر کنند. با این حال معمولاً ، با توسعه ذخایر اضافی ، اکتشاف بیشتر رسوبات فعلی ، یا با استفاده از فناوری جدید استخراج سنگ غیرقابل تحقق قبلاً غیرقابل تحقق است ، این اعداد ممکن است افزایش یابد. طبق USGS ، استرالیا با بیشترین میزان ذخایر سنگ آهن و پس از روسیه ، چین و برزیل بیشترین ذخایر را دارد.

بازیافت

فولاد 100٪ قابل بازیافت است ، به این معنی که می توان دوباره و دوباره به مواد با همان کیفیت دوباره پردازش کرد. بازیافت باعث صرفه جویی قابل توجهی در انرژی و مواد اولیه می شود. هر تن بازیافت شده فولاد ضایعات بیش از 1400 کیلوگرم سنگ آهن ، 740 کیلوگرم ذغال کک و 120 کیلوگرم سنگ آهک صرفه جویی می کند.

کوره های قوس الکتریکی اجازه می دهد فولاد از مواد اولیه قراضه 100٪ ساخته شود. این در مقایسه با فولاد سازی اولیه از سنگ معدن ، انرژی مورد نیاز برای ساخت فولاد را تا حد زیادی کاهش می دهد.

تغییر روزافزون به سمت استفاده از کوره های قوس الکتریکی در ساخت فولاد از بازار جهانی قراضه فولاد پشتیبانی می کند که پیش بینی می شود تا سال 2024 به 755 میلیون تن برسد.

سنگ آهن (به انگلیسی: Iron ore) کانسنگی است که ۵ درصد از پوسته زمین را در تشکیل می‌دهد. با استخراج سنگ آهن خام از پوسته زمین و تفکیک ناخالصی‌ها، پودر تیره رنگ نقره ای – قهوه ای آهن به حاصل می‌شود. این عنصر به راحتی اکسیده می‌شود و به تنهایی خیلی محکم نیست و برای افزایش استحکام آن جهت به‌کارگیری در بخش‌هایی چون ساختمان سازی، آلیاژ آن با استفاده از عناصر بسیاری تهیه می‌شود. این عناصر متفاوت هستند و متداول‌ترین آن‌ها نیکل و کروم است.

سنگ آهن ، نوعی سنگ معدنی حاوی فلز آهن است، که مهمترین ماده اولیه برای تولید آهن و فولاد می باشد، سنگ‌آهن یکی از فراوان‌ترین عناصر فلزی موجود در زمین می باشد که اکسید آن حدود ۵ درصد از پوسته زمین را تشکیل می دهد،اما سنگ آهن و ارتباط آن با فولاد چیست؟ آهن با نماد شیمیایی Fe چهارمین عنصر از نظر فراوانی پس از اکسیژن، سیلیس و آلومینیوم بوده و بعد از آلومینیوم فراوان ترین و گسترده ترین فلز توزیعی است. آهن برای تمدن مدرن امروزی بسیار ضروری بوده و انسان مهارت خود را در استفاده از آن بیش از ۳۰۰۰ سال است که به دست آورده اکه البته استفاده از آن در قرن چهاردهم رایج شد هنگامی که کوره های ذوب شروع به کار کردند.

این ماده معدنی از معادن سنگ آهن استخراج می گردد. سنگ آهن موجود در معادن مختلف از لحاظ شکل ظاهری و ساختمان داخلی با هم متفاوت می باشند و از کانی های مختلفی تشکیل شده اند مهم ترین آنها، مگنتیت و هماتیت می باشند.

 • هماتیت ۷۰درصد آهن – Fe2O3
 • مگنتیت۷۲درصد آهن – Fe3O4
 • زئولیت
 • لیمونیت
 • سیدریت

از آنجاییکه iron ore استخراج شده از معادن خالص نبوده و ترکیبات مضری در آن موجود می باشد، همچنین عیار آن پایین بوده و قابل استفاده نمی باشد، ابتدا آن را فرآوری می کنند آهن استخراج شده از معادن سنگ اهن حدود ۹۵ درصد آن جهت تولید فولاد بکار می رود خود فلز آهن کمی نرم بوده و آسیب پذیر است و لازم است باعناصری همچون کربن و … ترکیب شود و تا حدودی مقاوم شود. با افزودن کربن و عناصری دیگر، آهن به فولاد تبدیل شده و نسبت به آهن بسیار مقاوم تر می باشد.
کشور چین بعنوان بزرگترین واردکننده و مصرف کننده ی سنگ آهن در دنیاست و استرالیا و برزیل بزرگترین تولیدکنندگان سنگ آهن در جهان بشمار می روند.

سایر کاربرد های سنگ آهن

 • آهن پودرشده: استفاده در ساخت انواع خاصی از فولاد ها، مگنت ها، قطعات اتومبیل و کاتالیست ها؛
 • آهن رادیواکتیو ( آهن ۵۹) : استفاده در داروسازی به عنوان یک عنصر ردیاب در تحقیقات بیوشیمی و فلزکاری.
 • اکسید آهن سیاه: استفاده به عنوان رنگدانه در ترکیبات پولیش، استفاده در فلزکاری، داروسازی، ساخت جوهرهای مغناطیسی و فریت ها ( هیدرواکسید آهن) در صنعت الکترونیک؛
 • آهن قرمز: برای استفاده در نقاشی ها، جوهر پرینت، لوازم آرایشی ( مثل سایه چشم)، رنگ های هنری، پلاستیک ها، کود و مراحل نهایی صنعتی.

سنگ های آهن، مواد خام طبیعی برای تولید آهن ریخته گری در کوره های ذوب است. مگنتیت در صنعت نفت به عنوان یک عنصر وزن گیری خاک رس شناور استفاده می شود.

سنگ های آهن مناسب برای فلزکاری باید علاوه بر خصوصیات ویژه فیزیکی دارای ترکیب شیمیایی و معدنی خاصی باشند. حداقل آهن موجود در سنگ های خام مناسب برای بهره گیری و استفاده در تولید، مقدار ۲۵ تا ۳۰ درصد است. سنگ های مغناطیسی تیتانیوم می تواند با یک میانگین ۱۵ تا ۱۷ درصدی از آهن موجود برای استخراج تیتانیوم و وانادیوم از آنها به کاربرده شود.

حداقل آهن موجود در سنگ های مورد استفاده در کوره های ذوب در محدوده های مختلفی مشخص می شود و این محدوده ها بستگی به نوع سنگ های معدنی دارد. برای سنگ مگنتیت و هماتیت، حداقل آهن موجود باید بین ۴۵ تا ۵۰ درصد باشد. سنگ های با سطح آهن کمتر توسط فرایندهای جداسازی الکترومغناطیسی، مغناطیسی، شست و شو و برداشت غنی سازی می شوند. ویژگی های مهم فیزیکی آن عبارتند از: چگالی، سختی، بافت و بدنه.

بازیافت

فلز فولاد تولید شده از آهن صد در صد قابل بازیافت است و می توان آن را دوباره در میان مواد اولیه تولید کالاهای مصرفی و با همان کیفیت مواد خام اولیه، بارها و بارها استفاده کرد. فرایند بازیافت می تواند تا حد زیادی در مصرف مواد خام و انرژی صرفه جویی کند. هر تن از فولاد بازیافت شده در مصرف بیش از ۱۴۰۰ کیلو گرم سنگ آهن، ۷۴۰ کیلوگرم ذغال سنگ کک و ۱۲۰ کیلوگرم سنگ آهک صرفه جویی کند.

همانطور که اشاره کردیم، این سنگ مصارف گسترده‌ای در تمامی صنایع و کشورها داشته و باید در مصرف آن به خوبی دقت کرد. از آن جا که منابع موجود سنگی از این فلز با وجود فراوانی در نهایت محدود است، بهتر است تا حد ممکن برای ساخت فولاد از قراضه‌های آهنی به جای سنگ خام استفاده نمود.

 • چادرملو
 • گل گلهر
 • فولاد صبا نور
 • سنگ آهن مرکزی ایران
 • سنگان
 • جلال آباد زرند
 • سیرجان
 • میشدوان
 • فلات مرکزی

شرکت بین المللی کیان پترولیوم ، نماینده شرکت Kian Group در ترکیه ، به تهیه و تامین تمام محصولات بورس انرژی و بورس کالای ایران برای مصارف مختلف صنایع مبادرت نموده و با فروش محصولات بورس انرژی و بورس کالای ایران در رینگ بین الملل ضمن پاسخگویی به نیازهای مشتریان در بازارهای برون مرزی ، امکان ارائه انواع محصولات فولادی را به بازارهای داخلی و خارجی را با قیمت های رقابتی ایجاد کرده است که این نشانه پتانسیل بالای این شرکت در حوزه مقاطع فولادی از جمله میلگرد ، تیرآهن و ورق می‌باشد.

از آنجایی که یکپارچگی و هماهنگی در پاسخ به نیازهای متقاضیان داخلی و بین المللی از اصول مهم شرکت کیان پترولیوم در راستای حصول به رضایتمندی متقاضیان می باشد ؛ میتوانید درخواست خرید محصولات مورد نظر خود را از طریق لینک ذیل برای ما ارسال نمایید:

فرم درخواست خرید محصول

برای کسب اطلاعات بیشتر از آخرین و جدیدترین اطلاعیه عرضه ها با کارشناسان فروش ما در داخل ایران و خارج از ایران در ارتباط باشید.

دفتر ایران : 00983535227500 – 00989120525658

دفتر ترکیه : 00905387445869

ایمیل : export@kianpetroleum.com