• 98-33522+
  • info@kianpetroleum.com
  • 8:30 - 15:30

انواع ورق

ورق فولادی ، فلزی است که سطح آن مسطح تر از آهن، فولاد و هر فلز دیگری می باشد و از نورد گرم شمش فولادی و یا بیلت تولید می شوند. ورق فولادی به صورت رول و کلاف در کارخانه ها تولید و عرضه می شوند.

ورق فولادی انواع مختلفی دارد که بر اساس روش تولید و مواد خام اولیه، نام گذاری می گردند.استانداردهای ورق فولادی، براساس استاندارد سه کشور می باشد. 1- استاندارد DIN آلمان که رایج ترین استاندارد موجود در بازار ایران است ، 2- استاندارد ASTM آمریکا و 3- استاندارد گوس روسیه که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد. ورق های فولادی با توجه به درصد کربن موجود در آلیاژ آنها (حدود 0.025 تا 0.03 درصد کربن) ، فرآیند تولید و آلیاژ های فلز، خواص مختلفی به خود گرفته و در نهایت کاربرد و نامگذاری آنها نیز تحت تاثیر عوامل مذکور، متغیر خواهد بود.

آهن آلات

آهن آلات در دو دسته کلی آهن آلات صنعتی و آهن آلات ساختمانی تقسیم می شوند. سپس این دو گروه اصلی خود به دسته های جزئی تری تقسیم می شوند. ورق ها به صورت رول فرم و شیت به بازار عرضه می شود. از انواع ورق ها می توان به ورق سیاه معمولی و ورق سیاه صنعتی اشاره کرد. که دارای تکنولوژی ساخت متفاوتی است. استانداردهای مورد استفاده برای ساخت ورق سیاه معمولی  ST37 می باشد که بیشتر در ساختمان ها و سوله ها مورد کاربرد دارد.

ورق سیاه

برای ورق سیاه در روند تولید ، فولاد در دمای بالاتر از دمای تبلور مجدد فولاد قرار می‌گیرد و در ضخامت‌های بالای ۱/۵ میلی‌متر که ضخامت‌های متفاوت آن در تعیین قیمت ورق سیاه مهم است ، به صورت ورق صاف و صیقلی یافته اما با کیفیت سطحی کم‌تر از ورق سرد و البته ضخامت بیشتر تولید می‌شود که گاهی برای استفاده نیاز به پرداخت دارد و قیمت آن از ورق سرد مثل روغنی کمتر است و در نتیجه این در کاربرد‌های متفاوت که ظاهر کم‌تر اهمیت دارد استفاده می‌شوند

ورق های صنعتی نیز در صنایعی مانند پتروشیمی،سد سازی و …. مورد استفاده قرار می گیرد. انواع ورق بر اساس دو نوع نورد با نام های نورد گرم و سرد تولید می شود .در نورد گرم محصول خروجی ورق سیاه نام دارد و در نورد سرد محصول خروجی ورق روغنی نامیده می شود. ورق های فولادی سیاه با نام Hot Rolled Sheet شناخته می شوند. ورق گالوانیزه گرم نیز از نوعی فولاد کم کربن با نام 36A و 1011A ساخته شده است. جوش پذیری بالا از خاصیت های 36A می باشد. اما در مقابل آن 1011A استحکام بالایی داشته و ساخت ظروف از مزایای  آن می باشد.

فولادهای نورد گرم در مقایسه با ورق های نورد سرد سطح نازکتری دارند. ورق سیاه در دمای بالا در کارخانه ها تولید می شود در نورد گرم با رسیدن دمای تختال ها به 1280 درجه سانتی گراد در کوره های پیش گرم کن و پوسته زدایی در نورد های اولیه و نهایی نورد شده و ضخامت آن به مرور کاهش می یابد تا به 1.2 تا 16 میلی متر برسد و سپس به صورت کویل به بازار عرضه می شود. گاها مجموعه کارهایی مانند کم کردن وزن کلاف،بهبود خواص مکانیکی، تسطیح ورق، برش سبک و سنگین ورق به منظور عملیات تکمیل کننده نورد گرم انجام می شود.

ورق روغنی

ورق روغنی در بازار تجاری به ورق سرد معروف بوده و دلیل اصلی نامگذاری این محصول شکل ظاهری آن نامیده شده است. ورق روغنی توسط نورد سرد تولید می گردد و پس از تولید به دلایل مختلفی از جمله جلوگیری از زنگ زدگی روغنکاری می شود.به دلیل ظاهر زیبا، این ورق عمدتا در کارهایی که نیاز به ظاهر زیبا دارند مورد استفاده قرار می گیرند. از کاربردهای ورق روغنی می توان به استفاده در مصالح ساختمانی، بدنه خودرو، لوازم خانگی، ساخت انواع قفسه و پانل ها اشاره کرد. همچنین بزرگ ترین مزیت این محصول مقاومت بالای آن می باشد که سبب کاربرد متنوع آن در صنعت می گردد.

تفاوت های ورق روغنی و ورق سیاه

ورق خروجی نورد گرم (ورق سیاه) دارای سطحی نسبتا خشن می باشد و تلرانس های ابعادی آن نیز زیاد دقیق نمی باشد. در نورد گرم ضخامت ماده حدودا از ۲۵ به ۶ میلی متر کاهش می یابد. اگر محصول نازک باشد (ضخامت تا ۶ میلی متر) ورق می تواند به دور محوری پیچانده شود و کویل های ورق را تشکیل دهد. این کویل ها ماده اولیه برای فرایند نورد سرد می باشند. در نورد سرد ورق هایی با پرداخت سطح بالا و تلرانس های کمتر و ضخامت بسیار کم حاصل می شود.

دستگاه ها و روش های تولیدی در فرایند نورد گرم بسیار تکامل یافته بوده به گونه ای که محصولات حاصل از نورد گرم مرغوب بوده و دارای قیمتی ارزان تر از ورق سرد می باشند. با این حال به علت گرانی دستگاه های نورد ورق سیاه تنها در شکل ها و اندازه های استانداردی تولید می گردد که تقاضا برای آن زیاد می باشد. برای محصولاتی با سایز بزرگ تر همواره از ورق گرم استفاده می شود چراکه محصولات بزرگ بایستی شکل متمایزی داشته باشند.

محصولات نورد سرد نیز دارای پوشش سطح با کیفیت بالایی می باشند و از لحاظ صافی سطح و یکنواختی کیفیت بالاتری دارند. میلگردهایی که با فرایند نورد سرد تولید می گردند دارای سختی بیشتر نسبت به میلگردهای تولیدی با نورد گرم می باشند. این در حالی است که این روند در تولید ورق های فولادی معکوس بوده و میزان کربن در ورق های نورد گرم بیشتر بوده و ورق های سرد به دلیل فرایند آنیلینگ نرم تر می باشند. بنابراین ورق سیاه نسبت به ورق روغنی دارای استحکام بیشتری می باشند.

ورق آلیاژی

ورقهای آلیاژی ورقهایی هستند که با دست کاری در ساختار مولکولی خواص شیمیایی و فیزیکی آن تغییر میدهند. بعضی از ورقها برای مقاومت در برابر حرارت استفاده میشود و بعضی از آنها برای مقاومت در برابر سرما و همچنین بعضی از این محصول برای مقاومت در برابر اسید و نمکهای دریایی استفاده میشود.

این نوع از ورق ها در اکثر مواقع به کمک فرآیند نورد گرم و از تختال یا اسلب با ترکیب شمیایی مشخصی تولید می شوند. به دلیل تفاوت در ترکیب شیمیایی و عناصر آلیاژی به کار رفته در زمینه این محصولات گستره خواص مختلف و متفاوتی ایجاد میشود. به دلیل این گستردگی خواص، کاربردهای ممتنوعی برای انواع ورق آلیاژی می‌توان در نظر گرفت.

ورق آجدار

این نوع ورق شامل یک سری آج روی سطح خود است. انواع ورق آلیاژی و ورق معمولی فولادی  میتوانند به صورت آجدار تولید شوند. به واسطه آج هایی که روی این ورق وجود دارد میتوان کاربردهای خاصی برای آن در نظر گرفت. از همین رو از ورق آجدار معمولا در جاهایی مورد استفاده قرار میگیرد که نیاز به افزایش اصطکاک وجود دارد. این محصول که به واسطه کاربردهای خاصش از لحاظ نوع تولید به دو دسته تقسیم میشود:

ورق آجدار پرسی پس از تولید ورق معمولی تولید می‌شود. در دما و فشار زیاد در دستگاه پرسی مانند فرآیند فورج آج زنی انجام می‌شود. معمولا برای تولید ورق آجدار پرسی از ورق سیاه استفاده می‌شود.

این نوع ورق بر خلاف نوع پرسی حین تولید ورق می‌شود. در سری غلتک‌های نورد، یک سری غلتک آج زن نیز وجود دارد که آج با هندسه مورد نظر را روی ورق ایجاد می‌کند. یعنی فرآیند آج زنی حین نورد کاری صورت می گیرد. ورق آجدار فابریک کیفیت بالاتری دارد و معمولا خرید ورق آجدار در نوع فابریک انجام می‌شود. فولاد مبارکه تولید کننده داخلی ورق آجدار است. این محصول اصولا به صورت رول راهی بازار می شود.

ورق ضد سایش (هاردوکس)

ورق ضد سایش (AR) به طور معمول در شرایط نوردی ساخته می شود. این نوع / گرید محصولات ورق فولادی به طور خاص برای عمر طولانی مدت در شرایط سخت طراحی شده است. محصولات ضد سایش برای انواع برنامه های کاربردی در زمینه هایی مانند معدن، تسمه و ساخت و ساز مناسب هستند. همانند سایر فولادها، فولاد ضد سایش از سنگ آهن کربن و سایر عناصر آلیاژی ساخته شده است.

سنگ آهن در یک کوره انفجاری ذوب می شود که مواد نامطلوب را که ممکن است در سنگ معدن باشد حذف می کند. کربن و سایر عناصر آلیاژی در این زمان اضافه می شود. فولادهای ضد سایش به طور خاص مقدار بیشتری کربن و عناصر آلیاژی مانند کروم و منگنز دارد. موادی که از اکسیداسیون جلوگیری می شوند نیز به مخزن مذاب اضافه می شوند.

ورق های هاردوکس با سختی ۴۰۰، ۴۵۰، ۵۰۰ و ۶۰۰ برینل موجود می باشد که از میان آن ها ورق هاردوکس ۴۰۰ ، ۴۵۰ و ۵۰۰ در صنایع داخلی کاربرد بیشتری دارد. ∗سختی برینل (Brinell hardness) یکی از معیارهای سختی است که بر اساس مقاومت مواد در برابر فرورونده ی کروی شکل از جنس فولاد یا کاربید تنگستن سختی آنها را تعیین می‌کند.

در واقع اعداد معرفی کننده ی ورق هاردوکس (مانند؛ Hardox 400، Hardox 500 و …) نشان دهندی درجه سختی ورق ها بر حسب برینل (Brinell) است.

ورق عرشه فولادی

سقف‌های عرشه فولادی سقف‌هایی هستند که با استفاده از دو عنصر ورق‌های فولادی گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل تحتانی و برش گیرها که در این نوع سقف‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد از سایر سقف‌ها متمایز می‌شود و البته با استفاده از آرماتوربندی و بتن ریزی بر روی این ورق فولادی، این نوع سقف اجرا می‌شود. از بخش‌های اصلی سقف‌های کامپوزیت عرشه فولادی باید به تیرهای فرعی مورد نیاز در بین تیرهای اصلی سازه اشاره نمود. ارتفاع عرشه‌های فولادی بایستی بین ۵ تا ۷٫۵ سانتی‌متر باشد.

مهترین بخش ورق عرشه فولادی، ورق گالوانیزه ایی است که به وسیله ی دستگاه های خاص به شکل ذوزنقه ایی فرم میدهند. عمدتاً ورق های به کار رفته در عرشه فولادی دارای ضخامت 0.8تا 1.2 میلیمتر متغیر است. در صنعت به ارتفاع ورق عرشه فولادی گام می گویند ، که شامل دو مقدار 65 و 75 میلیمتر است، عرض مناسب برای ورق با توجه به دو گام 65 و 75 میلیمتر، 960 و 940 میلیمتر در نظر گرفته می شود.

این سقف ابتدا در سال 1820 توسط مهندسی به نام هنری پالمر بوسیله کنگره ای کردن ورق گالوانیزه در ساختمان مورد استفاده قرار گرفت. این سیستم اجرایی سقف در سال 1939 و با تدوین یک استاندارد صنعتی برای طراحی ، اجرا و بهره‌برداری ، توسط انستیتو سقف فولادی (SDI) به طور رسمی وارد صنعت ساختمان شد. به مرور زمان و با تغییرات متعددی که در روش سقف های عرشه فولادی ایجاد شد، سرانجام در سال 1980 این سیستم توسط شرکت های معتبر اروپایی و آمریکایی بعنوان یک سیستم نوین و با تکنولوژی روز دنیا که دارای مزایای فراوانی می باشد مورد استفاده قرار گرفت.

از عمده مزایای این نوع سقف ها، سرعت بالای اجرای این سقف ها در سازهای بسیار بزرگ است، مزیت دیگر این نوع سقف ها صرفه اقتصادی این نوع از سقف هاست. در ادامه ابتدا به معرفی ورق عرشه فولادی و سپس به کاربرد ان در تولید سقف عرشه فولادی خواهیم پرداخت. ورق های عرشه فولادی دارای دو ویژگی فیزیکی و شیمیایی هستند، ابتدا به توضیح در مورد خصوصیات فیزیکی و سپس به توضیح در مورد ویژگی های شیمیایی ورق عرشه فولادی خواهیم پرداخت.

وزن ورق آجدار

وزن ورق آجدار به ضخامت، ابعاد و استقامت آن بستگی دارد. ورق آجدار در وزن های متفاوتی ارائه شده و کاربرد تمامی آنها برای جلوگیری از سر خوردن است که با آج دار شدن ورق و ایجاد اصطکاک این امر حاصل می شود. ضخامت های تولیدی ورق آجدار حداقل 1.5 میلی متر و حداکثر 10 میلی متر است. ابعاد ورق های آجدار به صورت مستطیل بوده و در حالت معمول در اندازه های 1 * 2 متر، 1.5 * 6 متر و 2 * 6 متر تولید می شود.

وزن مخصوص ورق آجدار

وزن مخصوص ورق آجدار باتوجه به انواع آن یعنی ورق آجدار شطرنجی، ورق برجسته و ورق کف سازی متفاوت است. برجستگی های ایجاد شده باعث ایجاد وزن مخصوص به خود در ورق های آجدار شده است، از جمله این برجستگی ها می توان به برجستگی بادامی، عدسی،شطرنجی و … اشاره کرد. در ادامه وزن مخصوص ورق آجدار،همراه با ابعاد آن و نحوه محاسبه وزن نمایش داده می شود.

جدول وزنی ورق آجدار

ردیفمحاسبهطول (mm)عرض (mm)ضخامت (mm)وزن (kg)
1وزن ورق آجدار 1.5 میل200010001.524
2وزن ورق آجدار 2 میل20001000232
3وزن ورق آجدار 3 میل20001000348
4وزن ورق آجدار 6 میل600015006432
5وزن ورق آجدار 8 میل600015008576
6وزن ورق آجدار 10 میل6000150010720
7وزن ورق آجدار 8 میل600020008768

محاسبه وزن ورق آجدار

محاسبه وزن ورق آجدار با حاصل ضرب صخامت ورق (بر حسب میلی متر) در عرض ورق (بر حسب میلی متر) در طول ورق (بر حسب متر) محاسبه می شود، سپس نتیجه حاصله در جرم وزنی (یعنی 7.8) ضرب شده و عدد حاصله بر 1000 تقسیم می شود.

فرمول محاسبه وزن ورق آجدار

محاسبه وزن ورق آجدار= طول * عرض * ضخامت *7.8 / 1000

قیمت ورق آجدار 3 میل

قیمت ورق آجدار 3 میل، به ابعاد و کارخانه سازنده بستگی دارد. ورق های آجدار در ضخامت های 1.5، 2، 3، 6، 8، و 10 میل عرضه می شوند.ورق آجدار 3 میل معمولا در ابعاد 1 در 2 متر تولید می شود و وزن آن 48 کیلوگرم برآورد می شود. بدلیل نوسانات بازار و قیمت های لحظه ای ورق آجدار می توانید با کارشناسان فروش دپارتمان فولاد شرکت کیان پترولیوم تماس بگیرید.

جدول وزنی ورق های آجدار

در جداول بالا وزن ورق آجدار به تفصیل بیان شده است. چنانچه سوالی در خصوص وزن ورق آجدار 2 میل وزن ورق آجدار 4 میل وزن ورق آجدار 4 و قیمت ورق دارید با ما در ارتباط باشید.

شما عزیزان جهت دریافت مشاوره در خرید شمش فولاد می توانید با شماره 03535227500 تماس حاصل نموده و از اطلاعات بیشتری بهره مند گردید ؛ پس از استعلام قیمت محصول توسط شما، کارشناسان فروش دپارتمان فولاد شرکت بین المللی کیان پترولیوم ، نماینده شرکت Kian Group در ترکیه ، قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول و سایر جزئیات سفارش را در قالب پيش فاكتور به اطلاع شما می‌رسانند. پس از تایید پرداخت، واحد حمل و نقل دپارتمان فولاد دستور بارگیری و ارسال بار را دریافت می‌کند ؛ و بعد از تاييد قيمت كرايه از سوي مشتري، طبق زمان‌بندی اعلام شده، نسبت به تحویل بار به آدرس و مشخصات دریافتی از مشتری ، اقدام می‌نماید.

از آنجایی که یکپارچگی و هماهنگی در پاسخ به نیازهای متقاضیان داخلی و بین المللی از اصول مهم شرکت کیان پترولیوم در راستای حصول به رضایتمندی متقاضیان می باشد ؛ میتوانید درخواست خرید محصولات مورد نظر خود را از طریق لینک ذیل برای ما ارسال نمایید:

فرم درخواست خرید محصول

دفتر ایران : 00983535227500 – 00989120525658

دفتر ترکیه : 00905387445869

ایمیل : export@kianpetroleum.com

Translate »