اطلاعیه عرضه آیزوفید در رینگ بین‌الملل بورس انرژی

اطلاعیه-عرضه-آیزوفید

اطلاعیه عرضه آیزوفید پالایش نفت شیراز

نماد تجاریIISSRCABEX0000420
نام تولیدکنندهشرکت پالایش نفت شیراز
تحویل ۱۴۰۰/۰۴/۲۰
تاریخ عرضه ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ – ساعت ۱۲:۰۵:۰۰
نام تجاری کالاآیزوفید پالایش نفت شیراز در رینگ بین الملل
توضیحمطابق با امیدنامه و طبق اطلاعیه عرضه
حجم عرضه۱,۰۰۰ تُـن
حداکثر حجم عرضه۰ تن
نوع معاملهنقدی
قیمت پایهتن ۴۶۶.۶۲۰۰ دلار (سنا-مطابق مکانیزم مصوب هیئت مدیره بورس انرژی ایران )
حداقل قیمت پایههر تن ۴.۶۷ دلار (سنا-مطابق مکانیزم مصوب هیئت مدیره بورس انرژی ایران)
حداکثر قیمت پایههر تن ۹۲۸.۵۷ دلار(سنا-مطابق مکانیزم مصوب هیئت مدیره بورس انرژی ایران )
شرایط پرداختتسویه به صورت اسناد خارج از پایاپای بوده و امکان تسویه نقدی وجود ندارد. نرخ تسعیر ارز براساس میانگین نرخ های خرید و فروش اسکناس دلار در سامانه نظارت ارز (سنا) متعلق یه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به آدرس اینترنتی www.sanarate.ir دو روز کاری قبل از عرضه جهت واریز پیش پرداخت و میانگین نرخ های خرید و فروش روزانه اسکناس دلار سامانه مذکور یک روز کاری قبل از معامله جهت محاسبه کارمزدها و ارزش معامله قرار خواهد گرفت. واریز ۱۰درصد پیش پرداخت جهت انجام معامله الزامی است. ترم تحویل Ex-Work می باشد.
بسته بندیفله/بار پایه
بازار هدفبین الملل
حداقل قیمت مجازهر تن ۴۶۶۱۵۳.۳۸ دلار (سنا-مطابق مکانیزم مصوب هیئت مدیره بورس انرژی ایران )
حداکثر قیمت مجازهر تن ۴۶۷۰۸۶.۶۲ دلار (سنا-مطابق مکانیزم مصوب هیئت مدیره بورس انرژی ایران )
حداقل حجم خرید۵۰۰
حداقل حجم معامله جهت کشف قیمت۵۰
Tick۰.۰۱۰۰۰
حداکثر حجم خرید۱,۰۰۰
حداکثر حجم خرید۱,۰۰۰
ضریب حجمی۵۰
محل تحویلدرب کارخانه

آیزوفید

این ماده محصول برج خلأ واحد تقطیر پالایشگاهها است که از آن به عنوان خوراک در واحد آیزوماکس به مصرف استفاده می گردد .

کاربرد اصلی آن در صنایع پالایشی به عنوان خوراک واحدهای آیزوماکس است و شرکت های روغن سازی از طریق جداسازی مواد مومی از آن روغن خالص تولید می کنند .

 شرح فرایند تولید آیزوفید

 وظیفه دستگاه آیزوماکس تبدیل نفت گاز موم دار برج تقطیر در خلاء به فراورده های مفیدی نظیر بنزین ، نفت سفید و نفت گاز سبک است .

نفت گاز سنگین موم دار حاصل از تقطیر در خلاء پس از خروج از این برج با یکدیگر مخلوط شده و با نام ایزوفید خوراک دستگاه را تشکیل می دهد . مواد نیتروژنی و گوگردی آن با هیدروژن ترکیب و به ترتیب به گاز آمونیاک و سولفید هیدروژن تبدیل می شود . محصولات این فعل و انفعالات پس از خروج از راکتورها به قسمت تفکیک ارسال می گردند .

در برج های این قسمت گازهای پالایشی ، بوتان ، نفتای سبک و سنگین ، نفت سفید و نفت گاز از یکدیگر جدا می شوند . نفتای سنگین حاصل ، جهت اصلاح درجه آرام سوزی به واحد تبدیل کاتالیستی ارسال و نفتای سبک برای اختلاط با محصول نهائی بنزین استفاده می شود . نفت سفید و نفت گاز دستگاه آیزوماکس بسیار مرغوب است و پس از اختلاط با نفت سفید و نفت گاز دستگاه تقطیر به صورت محصول نهائی عرضه می شود .

پروسیجر فروش آیزوفید

  • واریز ۱۰ % ارزش معامله به عنوان پیش پرداخت ، حداکثر یک ساعت قبل از شروع عرضه الزامی است .
  • وجه پیش پرداخت ریالی پس از تسویه نهایی با کسر کارمزد های قانونی به حساب معرفی شده توسط مشتری عودت داده می شود .
  • نرخ تسعیر ارز بر اساس میانگین نرخ‌های خرید و فروش اسکناس دلار در سامانه نظارت ارز سنا متعلق به بانک جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
  • دوروز کاری قبل از عرضه جهت واریز پیش پرداخت و میانگین نرخ های خرید و فروش روزانه اسکناس دلار در سامانه مذکور جهت محصابه کارمزها و ارزش معامله قرار خواهد گرفت.
  • تسویه به صورت اسناد خارج از پایاپای بوده و امکان تسویه به صورت نقدی وجود نداشته  و تسویه صرفا به صورت ارزی به عهده خریدار است.
  • صادرات تنها از طریق مرزهای مجاز گمرکی انجام می شود و اعلام مقصد درخواستی صادرات توسط خریدار الزامی است.
  • درصورت درخواست خریدار و اخذ تاییدیه پالایشگاه و انعقاد قرارداد پیشنهادی پالایشگاه در خصوص کالای خریداری شده امکان اظهار در بنادر جنوبی کشور با رعایت کلیه شرایط قانون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز توسط خریدار نیز وجود دارد.
  • اخذ کلیه مجوزات گمرکی لازم در مقصد به عهده خریدار می باشد.
  • نرخ ارز جهت واریز پیش پرداخت : میانگین نرخ خرید و فروش اسکناس دلار در سامانه ارز (سنا) متعلق به بانک جمهوری اسلامی ایران به آدرس اینترنتی www.sanarate.ir دو روز کاری قبل از روز عرضه می‌باشد.
  • نرخ ارز جهت محاسبه کارمزدها و ارزش علی الحساب معامله میانگین نرخ های خرید و فروش اسکناس دلار در سامانه نظارت ارز (سنا) یک روز کاری قبل از روز معامله می باشد. محصول خریداری شده طبق آنالیز ارائه شده توسط سازمان بورس انرژی به خریدار تحویل خواهد شد خریدار موظف است نسبت به تست فرآورده قبل از برداشت اقدام و نمونه شاهد تهیه نماید.در صورتیکه این اقدام صورت نپذیرد ، خریدار حق هیچگونه اعتراضی در خصوص آنالیز فراورده نخواهد داشت.

شرکت بین المللی کیان پترولیوم ، نماینده شرکت Kian Group در ترکیه ، به تهیه و تامین آیزوفید برای مصارف مختلف صنایع مبادرت نموده و با فروش آیزوفید در رینگ بین الملل بورس انرژی ضمن پاسخگویی به نیازهای مشتریان در بازارهای برون مرزی ، امکان ارائه انواع محصولات پالایشگاهی را به بازارهای داخلی و خارجی را با قیمت های رقابتی ایجاد کرده است که این نشانه پتانسیل های بالای این شرکت در حوزه نفت ، گاز و پتروشیمی می باشد.

از آنجایی که یکپارچگی و هماهنگی در پاسخ به نیازهای متقاضیان داخلی و بین المللی از اصول مهم شرکت کیان پترولیوم در راستای حصول به رضایتمندی متقاضیان می باشد ؛ میتوانید درخواست خرید محصولات مورد نظر خود را از طریق لینک ذیل برای ما ارسال نمایید:

فرم درخواست خرید محصول

برای کسب اطلاعات بیشتر از آخرین و جدیدترین اطلاعیه عرضه ها با کارشناسان فروش ما در داخل ایران و خارج از ایران در ارتباط باشید.

دفتر ایران : ۰۰۹۸۳۵۳۵۲۲۷۵۰۰ – ۰۰۹۸۹۱۲۰۵۲۵۶۵۸

دفتر ترکیه : ۰۰۹۰۵۳۸۷۴۴۵۸۶۹

ایمیل : export@kianpetroleum.com

منبع : سازمان بورس انرژی ایران

مقالات مرتبط