جدید ترین اخبار از کاهش قیمت نفت

با گسترش بیشتر و جهش نوع جدید Covid-19 در کنار اعمال محدودیت‌های بیشتر تمام امیدهای بهبود تقاضا نفت و افزایش قیمت را تحت فشار قرار داده است. تقریباً در طی یک هفته نفت بیشترین کاهش قیمت خود را تجربه کرد.

معاملات آتی در نیویورک تقریبا ۱٪ کاهش یافت. خبرها حاکی از آن است که نوع ویروس کرونا در آفریقای جنوبی به ایالات متحده رسیده است.
در همین موقع ، نگرانی در مورد کمبود واکسن در اروپا همچنان ادامه دارد و این عوامل هرچند کم ولی در این کاهش قیمت تاثیر گذاشته‌اند.

مایکل لینچ ، رئیس تحقیقات استراتژیک انرژی و اقتصادی ، گفت : “نگرانی در مورد موارد جهش یافته کرونا در کنار دغدغه برای واکسن موثر و کاربردی به ویژه در منطقه آسیا و اروپا باعث شده که محدودیت‌ها بیشتر و بازار مصرف نفت با چالش‌های بیشتری روبه رو شود.

طی هفته های گذشته کشورها (اروپا و آمریکا) در تلاش بوده‌اند که بشکه ای کمتر از ۵۳ دلار در روز فروخته نشود این تلاش تا زمانی جواب می‌دهد که محدودیت‌ها کمتر شود و استفاده از نفت خام بیشتر. به گفته یورو کنترل ، در اروپا ، اگر محدودیت های مسافرتی همچنان باقی بماند، در تابستان امسال ترافیک هوایی می تواند تا ۷۰ درصد کاهش یابد.

قیمت نفت وست تگزاس

نفت وست تگزاس اینترمدیت در ماه مارس با کاهش ۵۱ سنت در هر بشکه قیمت آن به ۵۲.۳۴ دلار رسید.
برنت در همان ماه ۲۸ سنت افت کرد تا جلسه را با ۵۵.۵۳ دلار در هر بشکه به پایان برساند.
که با توجه به قیمت‌ها بیشترین افت روزانه از ۲۲ ژانویه را تجربه می‌کنیم.

سایر اخبار بازار نفت منطقه‌ای

افزایش صادرات نفت ایران به چین در روزهای اخیر مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و هم اکنون نگرانی‌های اروپا و آمریکا چند برابر می‌شود
جدا از کاهش قیمت بر اثر محدودیت‌ها و کاهش مصرف نفت حال بزرگترین خریدار نفت از محل دیگری دست به تامین نیاز خود می‌زند.

منبع خبر : https://www.rigzone.com/news/wire/oil_prices_decline_under_virus_variant_cloud-28-jan-2021-164468-article/?rss=true

مقالات مرتبط